Původem britský skladatel, nominovaný na ceny Zlatý globus a Emmy, za svoji dosavadní kariéru vytvořil hudbu pro více než 60 titulů. Jako skladatel, dirigent a orchestrátor spolupracoval s legendami filmového průmyslu, jako jsou Steven Spielberg, Rupert Wyatt, Gore Verbinksi a Lars von Trier. Wallfisch přispěl k úspěchu mnoha soundtracků, které získaly cenu Americké filmové akademie, Zlatý globus, Ivor Novello, BAFTA a World Soundtrack Awards.

Benjamin Wallfisch byl orchestrátorem Oscarem oceněného soundtracku pro film Pokání, jehož autorem je skladatel Dario Marianelli. Wallfisch při nahrávání dirigoval orchestr. Byl také členem týmu úspěšného dramatu Stevea McQueena 12 let v řetězech.

Wallfisch složil hudbu pro film režiséra Gorea Verbinskiho Lék na život, dále opatřil hudbou biografický snímek Teda Melfise Skrytá čísla, na kterém spolupracoval s legendou filmové hudby Hansem Zimmerem a muzikantem Pharrellem Williamsem. V poslední době Wallfisch oslovil fanoušky působivou hudbou pro horory Annabelle 2: Zrození zla a nejnovější adaptaci knihy Stephena Kinga – To. S Hansem Zimmerem spolupracoval také na filmech Blade Runner 2049 a Dunkerk.