Christopher Young [v jednání] - FILM MUSIC PRAGUE

Americký skladatel Christopher Young je jedním z velkých talentů současné filmové hudby. Dosud složil hudbu k více než 120 projektům nejrůznějších žánrů. Proslavil se například monumentálními a působivými soundtracky k hororové sérii Hellraiser. Moderní techno rytmy zase použil ve filmu Swordfisch: Operace hacker. A keltské melodie zní v působivém a kritikami oceňovaném dramatu Ostrovní zprávy. Fanoušci také oceňují jeho práci na komiksovém spektáklu Spider-Man 3.

Christopher Young se narodil v Red Bank v New Jersey. Absolvoval univerzitu Hampshire v Massachusetts a postgraduální studium na North Texas State University. V roce 1980 se přestěhoval do Los Angeles. V tomto období se věnoval jazzu.  Brzy na to se seznámil s hudbou skladatele Bernarda Herrmanna (“Vertigo,” “Občan Kane”), a to mu otevřelo zcela nový, jím do té doby opomíjený svět filmové hudby. “[Herrmann] byl někdo, kdo dělal vše, co jsem chtěl já. Zamiloval jsem se do této hudby ještě před tím, než jsem zjistil, že ji napsal pro filmy,” uvedl Young.

Začal navštěvovat UCLA filmovou školu, kde studoval pod vedením skladatele Davida Raksina (“Laura”). Youngovu první práci ale Raksin zkritizoval. Z toho byl mladý student zničený a brzy odešel. Raksin mohl být jeho největším mentorem. Young potkal na univerzitě řadu filmových tvůrců, s kterými později spolupracoval. Jeden z nich napsal a režíroval studentský film The Dorm that Dripped Blood, který Chris opatřil hudbou. Jelikož to byl titul v distribuci studia New Image, tato práce zajistila skladateli přístup do Hollywoodu. V následujících letech si svými schopnostmi vysloužil pozornost velkých studií a režisérů, včetně Clivea Barkera. Za snímek Hellraiser II: Svazáný s peklem získal cenu Saturn, kterou mu udělila Akademie science fiction, fantasy a hororu.

Christopher Young žánru hororu doslova propadl. Mezi jeho další významné práce patří Kazatel, V moci ďábla nebo Stáhni mě do pekla.