Je původem britský hudebník a skladatel. Byl hlavním zpěvákem a kytaristou skupiny „Pop Will Eat Itself“. Po jejím rozpadu v roce 1996 se dostal do světa filmu, poté co mu jeho kamarád a režisér Darren Aronofsky poskytl příležitost u filmu Pí.

Jeho práci na filmu  následovala spolupráce na dalším Aronofského filmu Requiem za sen, přičemž jeho tvorba se stala kultovním hitem. Trailer k filmu Pán prstenů: Dvě věže obsahoval přepracovanou verzi skladby Lux Aeterna, s plným využitím orchestru a sboru. Nahrávka s názvem „Requiem for a Tower“ byla vytvořena speciálně pro trailer. Od té doby je Lux Aeterna velmi populární, ať už jde o originální či orchestrální verzi, a objevuje se v mnoha reklamách a trailerech.

Soundtrack k filmu Requiem za sen zároveň potvrdil jeho oblibu díky albu Requiem for a Dream: Remixed, které obsahovalo remixy od producentů, jako jsou např. Paul Oakenfold, Josh Wink, Jagz Kooner, Delerium a další.

Mezi další úspěšné soundtracky se řadí hudba k filmu Díra (2001) a skladba k pilotní epizodě Kriminálky New York. Za soundtrack k Aronofského filmu Fontána byl nominován na cenu Zlatý globus.