Daniel Pemberton je držitelem prestižní ceny Ivor Novello a také několika nominací na Zlatý globus a cenu BAFTA. Jako skladatel je označován za jeden z největších nastupujících talentů moderní filmové kompozice.

Daniel napsal píseň pro film Zlato, kterou nazpíval Iggy Pop. Za tento song byl v roce 2017 nominován na Zlatý globus. Ještě před tím získal nominaci na Zlatý globus za hudbu k životopisnému snímku Steve Jobs v režii slavného Dannyho Boylea. Hlavní roli ztvárnili Michael Fassbender a Kate Winslet.

Tvorbu Daniela Pembertona ovlivňují nejrůznější styly a žánry, od anglického folku přes hip-hop až po metal. Velký talent ukázal ve snímku režiséra Guye Ritchieho – Král Artuš: Legenda o meči, ve kterém se nebál experimentovat. Režisér Ritchie už se skladatelem Pembertonem v minulosti spolupracoval, a to na filmu Krycí jméno U.N.C.L.E.  Soundrack byl kritiky chválen za velmi inovativní aranže a postupy podobně jako u již zmíněného biografického snímku Steve Jobs. V roce 2016 byl Daniel Pemberton vyhlášen Skladatelem roku při World Soundtrack Awards. Už dva roky před tím získal v rámci stejných cen titul Objev roku za práci na filmech Konzultant a Zuřivá salsa.

Danielu Pembertonovi není cizí ani práce pro televizi. Za více než dvacet let skládání pro TV a dokumenty spolupracoval na projektech, které získaly ceny Emmy a BAFTA (namátkou Peep Show, Complicit, Upstairs DownstairsDirk GentlyPreySpace DiveOccupationDesperate Romantics a Hiroshima). Průlomem jeho skladatelské kariéry bylo setkání se slavným režisérem Ridley Scottem. Toho zaujala Pembertonova práce na thrilleru The Awakening, po kterém ho Scott najal, aby složil soundtrack pro již zmíněný film Konzultant. Z posledních projektů jmenujme kontroverzní snímek Všechny prachy světa, který vešel v povědomí také kvůli zásadním úpravám poté, co Ridley Scott přetočil všechny scény s Kevinem Spaceym.