Skladatel Davis uvede v Praze Matrix Live

Americký skladatel Don Davis uvede poprvé v Česku projekt MATRIX LIVE – film in concert. V sobotu 8. září se můžete těšit na projekci tohoto kultovního science fiction filmu s doprovodem Filharmoniků města Prahy a sboru. Don Davis jako autor oceňovaného soundtracku bude dirigovat 120 profesionálních hudebníků na jednom pódiu velkého sálu Kongresového centra Praha. Budete mít unikátní příležitost oslavit 20. výročí premiéry tohoto hollywoodského hitu. „Hudba Dona Davise je důležitou součástí filmu. Jeho práce je doslova revoluční. Slyšet ji naživo v podání velkého orchestru bude nezapomenutelný zážitek,“ říká spoluorganizátor české premiéry Nikola Bojčev. Vstupenky na Matrix Live jsou k dostání zde.

Součástí projektu bude také panelová diskuze se skladatelem Donem Davisem. Fanoušci budou mít příležitost zeptat se na zajímavosti (nejen) ze zákulisí natáčení Matrixu. Don Davis je také autorem hudebního doprovodu k pokračováním Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, dále k filmům Jurský park 3 nebo Past. Jeho hudba zní také v seriálech Star Trek: Nová generace či Strážce moře.

Matrix Live – film in concert je součástí European FilmPhilharmonic Edition. Film je výhradním vlastnictvím studia Warner Bros. Pictures. Hudba je vlastnictvím Dona Davise.

Koncert John Powella se přesouvá na únor 2019

Vážení fanoušci, chceme Vás informovat o změně data konání koncertu "Hollywood meets Classics: JOHN POWELL", který byl původně plánovaný na 16. června 2018. Tento koncert se posouvá na 1. února 2019. Důvodem změny jsou zdravotní komplikace na straně hlavního organizátora koncertu. Prosím, přijměte naši omluvu, pokud Vám tato změna způsobila jakékoli komplikace. V případě, že Vám nový termín nevyhovuje, nabízíme vrácení vstupného v plné výši. Dejte nám vědět do 31.5.2018.

Předem děkujeme za Vaši podporu a také děkujeme za podporu skladateli Johnu Powellovi a jeho týmu. John Powell se koncertu v novém termínu - 1. února 2019 - osobně zúčastní. Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte se na nás obrátit na emailové adrese: info@filmmusicprague.com.

Další ročník za námi. Děkujeme!

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům letošního festivalu Film Music Prague. Program byl opravdu rozsáhlý a hlavně díky vám měl skvělou atmosféru. Kromě koncertů jste měli možnost navštívit doprovodný program, který zahrnul diskuze a workshopy umístěné ve Festivalovém centru v Kaiserštejnském paláci. Vůbec poprvé jsme připravili takový program. Pro vaši informaci, koncerty a doprovodný program ve Foru Karlín, Rudolfinu a Festivalovém centru navštívilo přes 6000 lidí. Uvedli jsme více než 400 minut krásné filmové hudby. Najali jsme 640 profesionálních hudebníků a knečně, přivítali jsme 14 zahraničních hostů. To vše by nebylo možné bez vaší podpory a bez podpory partnerů. Ještě jednou děkujeme!

Praha převzala záštitu

Hlavní město Praha a jeho primátorka Adriana Krnáčová převzaly záštitu nad 7. ročníkem festivalu Film Music Prague. Organizační tým přehlídky děkuje za tuto podporu magistrátu. „Rádi přispíváme k pestrosti kulturního života v Praze. Máme za cíl přinášet do české metropole unikátní projekty. Ne jinak je tomu letos. Uvedeme například světovou premiéru symfonického koncertu Clinta Mansella,“ řekl umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev. Koncert Clint Mansell Symphonic bude v sobotu 21. dubna ve Foru Karlín. Nabídne skladby z filmů jako Fontána, Requiem za sen, Moon, Černá labuť nebo S láskou Vincent.

Lidé budou mít také možnost potkat se s některými hosty festivalu. Účast přislíbili kromě Clinta Mansella také skladatelé Benjamin Wallfisch (Dunkerk), Ilan Eshkeri (Hvězdný prach), Carly Paradis (spolupracovnice Clinta Mansella). Ve Festivalovém centru v Kaiserštejnském paláci bude doprovodný program, včetně panelových diskuzí. Sledujte sekci Program.

Festival uctí památku Jóhanna Jóhannssona

Festival Film Music Prague zařadí do programu závěrečného koncertu True Stories Gala hudbu islandského vizionářského skladatele Jóhanna Jóhannssona. Uctíme tak jeho památku poté, co v pátek 9. února nečekaně zemřel. Program koncertu nabídne skladbu z životopisného snímku TEORIE VŠEHO, za který Jóhannsson získal Zlatý globus a nominaci na Oscara. V neděli 22. dubna vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Chuheie Iwasakiho. Spoluúčinkují Kühnův smíšený sbor a housliska Olga Šroubková. Podrobný program koncertu najdete zde.

Skladatel Kieboom autorem Fanfáry festivalu

Festival Film Music Prague má tu čest představit oficiální Fanfáru, kterou složil nizozemský umělec Matthijs Kieboom. Její úryvek máte právě teď možnost slyšet zde.

„O vlastní hudební znělce jsme uvažovali už při minulém ročníku, ale až pro ten letošní se nám podařilo navázat spolupráci se skladatelem, který se pro tuto práci doslova nadchnul,“ říká umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev. Kieboom našel inspiraci mimo jiné v práci původem českého skladatele Zlatého věku Hollywoodu – Ericha Wolfganga Korngolda. Plná verze Fanfáry zazní už při zahajovacím koncertu Goosebumps! The Opening Night ve čtvrtek 19. dubna ve Foru Karlín v Praze. Při tomto koncertu zazní známé melodie Hanse Zimmera (Interstellar), Benjamina Wallfische (To), Lornea Balfea (Genius) nebo Vangelise (Blade Runner). Více o programu festivalu najdete tady.

Co nabídne světová premiéra koncertu Clinta Mansella?

V sobotu 21. dubna uvedeme v pražském Foru Karlín unikátní koncert s názvem CLINT MANSELL SYMPHONIC. Vůbec poprvé zazní v živém provedení orchestrální aranže známých filmových soundtracků jako Fontána, Requiem za sen, Černá labuťNoe nebo Moon. „O tomto koncertu jsme s Clintem diskutovali už řadu let, ale dosud jsme nebyli schopní dotáhnout nápady do konce. Festival Film Music Prague nám dal ten správný impulz,“ prozradil Clintův dlouholetý spolupracovník, aranžér, orchestrátor a dirigent Matt Dunkley a doplňuje: „Byla zábava pracovat na tomhle projektu. Dali jsme si hodně práce propojit vybrané skladby a orchestrovat je tak, aby hudba při živém provedení každého uchvátila.“

„Symfonický koncert hudby Clinta Mansella je splněným snem,“ dodal umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev. Na pódiu se v jednu chvíli sejde 120 profesionálních hudebníků orchestru Filharmonici města Prahy a Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy pod vedením jedné z nejlepších českých dirigentek Miriam Němcové a sbormistra Jakuba Zichy. Clint Mansell patří aktuálně k nejvýraznějším skladatelům filmové hudby. Často spolupracuje s britským režisérem Darrenem Aronofskym. Pražské publikum bude mít jedinečnou příležitost jako první slyšet koncert CLINT MANSELL SYMPHONIC.

Vstupenky na koncert jsou k dostání zde.

Festival navazuje spolupráci s hotelem Le Palais

Jsme poctěni, že oceňovaný pětihvězdičkový hotel Le Palais je jedním z dalších partnerů festivalu Film Music Prague. Tento elegantní hotel ve stylu belle epoque, který se nachází uvnitř vily z 19. století v městské části Vinohrady, nabízí elegantní a stylové pokoje a veřejné prostory. Kromě toho hosté můžou využít restauraci a lobby bar, dále wellness centrum s bohatou nabídkou procedur. Více na oficiálních stránkách hotelu.

Skladatel Eshkeri hostem závěrečného gala

Britský skladatel Ilan Eshkeri přijal pozvání na 7. ročník festivalu Film Music Prague. Jako host závěrečného galakoncertu TRUE STORIES GALA (22.4.) uvede v Dvořákově síni pražského Rudolfina svoji hudbu k historickému životopisnému snímku KRÁLOVNA VIKTORIE. Eshkeri dosud získal řadu cen a uznání. Upozornil na sebe zejména fantasy snímkem HVĚZDNÝ PRACH. Je častým spolupracovníkem režiséra Matthew Vaughna a také režiséra a herce Ralpha Fiennese, s kterým natočil životopisné drama VÁŠEŇ MEZI ŘÁDKY nebo adaptaci Shakespearova díla CORIOLANUS. Při závěrečném koncertu TRUE STORIES GALA vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho. Vstupenky jsou stále v prodeji. Podrobnější program koncertu najdete zde.

Šťastný nový rok 2018

Organizátoři festivalu FILM MUSIC PRAGUE vám děkují za přízeň v roce 2017 a v novém roce přejí jen to nejlepší! Těšíme se na vaši účast na 7. ročníku, který bude od 19. do 22. dubna 2018. Přivítáme hollywoodské skladatele Clinta Mansella (Fontána), Benjamina Wallfische (Blade Runner 2049), duo Thomase Bergersena a Nicka Phoenixe ze skupiny Two Steps From Hell, a seznam hostů zcela jistě není konečný! Celkem připravujeme pět galakoncertů ve spolupráci s nejlepšími umělci. Festival FILM MUSIC PRAGUE je v Česku unikátní kulturní událostí, za což vděčíme také vám. Pro každý ročník připravujeme premiérové projekty a jinak tomu nebude ani v roce 2018. Přesvědčit se můžete zde. Ještě jednou vše nejlepší a držte nám palce, abychom opět převálcovali konkurenci jako v roce 2017. 🙂