Novinky - FILM MUSIC PRAGUE

Benjamin Wallfisch zahájí Film Music Prague 2018

Skladatel Benjamin Wallfisch uvede svoji hudbu v rámci zahajovacího koncertu festivalu Film Music Prague 2018. Ve čtvrtek 19. dubna bude v pražském Foru Karlín dirigovat orchestr Filharmonici města Prahy a sbor. Program zahrne suity z aktuálního scifi snímků Blade Runner 2049, úspěšného hororu To, životopisného dramatu Skrytá čísla a thrilleru Lék na život. Wallfischovu hudbu doplní ukázky z velkofilmů Počátek, Interstellar Sherlock Holmes: Hra stínů. Soundtrack k těmto filmům je dílem Wallfischova učitele Hanse Zimmera. Na Zlatý globus a Emmy nominovaný skladatel Benjamin Wallfisch napsal hudbu už pro více než 60 titulů. Dosud spolupracoval s řadou legendárních filmových tvůrců, jako jsou Steven Spielberg, Rupert Wyatt, Gore Verbinksi a Lars von Trier. za svoji práci získal řadu ocenění a nominací, včetně Ceny Americké filmové akademie, Ivor Novello Awards, BAFTA a World Soundtrack Awards.

Vstupenky na zahajovací koncert (19.4.2018) s názvem GOOSEBUMPS! jsou už v prodeji zde.

True Stories Gala jako závěrečný koncert

Závěrečný koncert festivalu Film Music Prague 2018 nese název TRUE STORIES GALA. Tento koncert bude 22. dubna v nádherné Dvořákově síni pražského Rudolfina. Uslyšíte hudbu z filmů, které vycházejí nebo jsou založené na skutečných událostech. Program zahrne například Vangelisovu hudbu z filmu Ohnivá kola stejně jako skladby Alexandra Desplata z Královy řeči, od Johna Williamse uslyšíte Schindlerův seznam nebo Chyť mě, když to dokážeš. A mnohem víc! Vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor. Festival brzy ohlásí speciální hosty. Zůstaňte naladěni!

Koncert hudby ‚Two Steps From Hell‘

A je to oficiální! Festival Film Music Prague 2018 uvede koncert hudby Two Steps From Hell. Skladatelé Thomas Bergersen a Nick Phoenix budou hosty festivalu (ne účinkujícími). Proslavili se tvorbou hudby pro teasery a trailery hollywoodských blockbusterů. Výběr z jejich tvorby uslyšíte v podání orchestru, sboru a sólistů 20. dubna 2018 v pražském Foru Karlín. Dirigentské taktovky se ujme dlouholetý spolupracovník Two Steps From Hell Petr Pololáník. A máte se na co těšit!

Oznámeno datum příštího ročníku

Příští edice festivalu Film Music Prague bude v termínu 19. – 22. dubna 2018. Už teď pro vás připravujeme celou řadu koncertů a show. Doprovodný program zahrne spoustu panelových diskuzí a workshopů. Nebudou chybět exkluzivní hosté, top umělci a třešničkou na dortu bude několik světových premiér. Brzy prozradíme víc.

Festival Film Music Prague 2017 slavil úspěch

Děkujeme všem návštěvníkům, umělcům a hostům i partnerům za nezapomenutelný zážitek. Čtyřdenní edice festivalu Film Music Prague je úspěšně za námi. Koncerty a doprovodný program navštívilo více než 5.000 lidí. Uvedli jsme 10 světových premiér a řadu dalších českých premiér. Naživo jsme odehráli přes 240 minut filmové hudby. Děkujeme také za všechny podněty a reakce, z kterých čerpáme inspiraci do budoucna. Brzy na viděnou při dalších akcích festivalu Film Music Prague.

‚440 audio‘ partnerem festivalu

Český výrobce designových gramofonů ‚440 audio‘ se stal partnerem festivalu Film Music Prague 2017. Společnost připraví doprovodný program v podobě exkluzivní poslechové relax zóny v chystaném Festivalovém centru – ČSOB Inspirace (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1). Návštěvníci festivalu budou mít možnost od čtvrtka 20. dubna (18:00) do neděle 23. dubna (19:00) poslouchat filmovou hudbu z vinylů prostřednictvím audio soustavy v nejlepší možné kvalitě. Vstup volný.

Program ‚440 audio relax zóny‘:

čtvrtek 20. 4.
18:00 – 20:00 Interstellar (Hans Zimmer)

pátek 21. 4.
12:00 – Návrat do budoucnosti (Alan Silvestri)
13:00 – Střihoruký Edward (Danny Elfman)
14:00 – Matrix (Don Davis)
15:00 – Úsvit planety opic (Michael Giacchino)
16:00 – Star Trek II: Khanův hněv (James Horner)
17:00 – Gejša (John Williams)
18:00 – Arrival (Jóhann Jóhannsson)

sobota 22. 4.
12:00 – Gremlins (Jerry Goldsmith)
13:00 – Jurský svět (Michael Giacchino)
14:00 – Star Wars IV – VI (John Williams)
15:00 – Vetřelci (James Horner)
16:00 – Sedm let v Tibetu (John Williams)
17:00 – Thunderball (John Barry)
18:00 – Interstellar (Hans Zimmer)

neděle 23.4.
12:00 – Jak vycvičit draka (John Powell)
13:00 – Planeta opic (Jerry Goldsmith)
14:00 – Jupiter vychází (Michael Giacchino)
15:00 – Star Trek: The Motion Picture (Jerry Goldsmith)
16:00 – Pasažéři (Thomas Newman)
17:00 – Forrest Gump (Alan Silvestri)
18:00 – Psycho (Bernard Herrmann)

Diskuze se skladatelem Craigem Armstrongem

S radostí oznamujeme, že doprovodný program festivalu nabídne panelovou diskuzi se skotským skladatelem Craigem Armstrongem. Beseda bude v sobotu 22. dubna od 14 hodin ve Festivalovém centru – ČSOB Inspirace (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1). Účastníci se vstupenkou na Armstrongův koncert budou mít přednostní vstup.

Martin Chodúr zazpívá Moulin Rouge!

Český populární zpěvák Martin Chodúr bude jedním ze sólistů koncertu „A Story of Love“ v pátek 21. dubna v Paláci Žofín. Konkrétně zazpívá za doprovodu orchestru Praga Sinfonietta píseň Nature Boy, která zazněla v celosvětově oblíbeném filmovém muzikálu Moulin Rouge! Autorem aranže je speciální host koncertu, skotský skladatel Craig Armstrong. Chodúr také společně s britskou sopranistkou Christinou Johnston provedou duet Come What May.

Koncert povede známá česká dirigentka Miriam Němcová, která pro hudební poctu Craigu Arstrongovi připravuje také čtyřicetihlasý sbor. Ten ve světové koncertní premiéře zazpívá za doprovodu osmdesátičlenného orchestru skladby z historického eposu Královna Alžběta: Zlatý věk a z nedávno uvedeného thrilleru Snowden.

ARMSTRONG PŘIVEZE NĚKOLIK PREMIÉR

Skotský skladatel Craig Armstrong uvede 21. dubna v Praze hned několik koncertních premiér. Vůbec poprvé zazní ukázky z filmů Královna Alžběta: Zlatý věk, Viktor Frankenstein nebo nejnovějšího thrilleru Snowden. Z historického eposu o někdejší anglické panovnici je na programu efektní skladba pro orchestr a sbor „The Storm“. Ze soundtracku filmové adaptace slavného hororového románu o Viktoru Frankensteinovi diváci uslyší dynamickou skladbu „Prometheus Ascending“ a v neposlední řadě potěší také novinka „Moscow Variation“ z biografického dramatu Snowden. To vše a mnohem víc je součástí koncertu A Story of Love, který bude 21.4. v Paláci Žofín v Praze.

Joe Hisaiši hostem festivalu

Japonský skladatel Joe Hisaiši potvrdil účast na festivalu Film Music Prague 2017. Osobně uvede a bude dirigovat koncert svých největších hitů z filmů nejen slavného studia Ghibli. Hisaiši se proslavil soundtracky k anime Cesta do fantazie, Princezna Mononoke nebo Zámek v oblacích. Koncert bude 23. dubna v pražském Foru Karlín.