Festival uctí památku Jóhanna Jóhannssona

Festival Film Music Prague zařadí do programu závěrečného koncertu True Stories Gala hudbu islandského vizionářského skladatele Jóhanna Jóhannssona. Uctíme tak jeho památku poté, co v pátek 9. února nečekaně zemřel. Program koncertu nabídne skladbu z životopisného snímku TEORIE VŠEHO, za který Jóhannsson získal Zlatý globus a nominaci na Oscara. V neděli 22. dubna vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Chuheie Iwasakiho. Spoluúčinkují Kühnův smíšený sbor a housliska Olga Šroubková. Podrobný program koncertu najdete zde.

Skladatel Eshkeri hostem závěrečného gala

Britský skladatel Ilan Eshkeri přijal pozvání na 7. ročník festivalu Film Music Prague. Jako host závěrečného galakoncertu TRUE STORIES GALA (22.4.) uvede v Dvořákově síni pražského Rudolfina svoji hudbu k historickému životopisnému snímku KRÁLOVNA VIKTORIE. Eshkeri dosud získal řadu cen a uznání. Upozornil na sebe zejména fantasy snímkem HVĚZDNÝ PRACH. Je častým spolupracovníkem režiséra Matthew Vaughna a také režiséra a herce Ralpha Fiennese, s kterým natočil životopisné drama VÁŠEŇ MEZI ŘÁDKY nebo adaptaci Shakespearova díla CORIOLANUS. Při závěrečném koncertu TRUE STORIES GALA vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho. Vstupenky jsou stále v prodeji. Podrobnější program koncertu najdete zde.

Šťastný nový rok 2018

Organizátoři festivalu FILM MUSIC PRAGUE vám děkují za přízeň v roce 2017 a v novém roce přejí jen to nejlepší! Těšíme se na vaši účast na 7. ročníku, který bude od 19. do 22. dubna 2018. Přivítáme hollywoodské skladatele Clinta Mansella (Fontána), Benjamina Wallfische (Blade Runner 2049), duo Thomase Bergersena a Nicka Phoenixe ze skupiny Two Steps From Hell, a seznam hostů zcela jistě není konečný! Celkem připravujeme pět galakoncertů ve spolupráci s nejlepšími umělci. Festival FILM MUSIC PRAGUE je v Česku unikátní kulturní událostí, za což vděčíme také vám. Pro každý ročník připravujeme premiérové projekty a jinak tomu nebude ani v roce 2018. Přesvědčit se můžete zde. Ještě jednou vše nejlepší a držte nám palce, abychom opět převálcovali konkurenci jako v roce 2017. 🙂

Merethe Soltvedt zazpívá v Praze

Koncert Two Steps From Hell ‚live in concert‘ ozdobí sólistka, původem norská zpěvačka MERETHE SOLTVEDT. Tato oblíbená umělkyně s podmanivým hlasem je častou spolupracovnicí skladatelů Thomase Bergersena a Nicka Phoenixe. Její hlas můžete slyšet i na posledním albu Two Steps From Hell s názvem Unleashed. I z tohoto alba zazní ukázka při chystaném koncertu festivalu Film Music Prague 2018 v pátek 20. dubna. Pod vedením dirigenta Petra Pololáníka zahraje orchestr Praga Sinfonietta a zazpívá Kühnův smíšený sbor.

Benjamin Wallfisch zahájí Film Music Prague 2018

Skladatel Benjamin Wallfisch uvede svoji hudbu v rámci zahajovacího koncertu festivalu Film Music Prague 2018. Ve čtvrtek 19. dubna bude v pražském Foru Karlín dirigovat orchestr Filharmonici města Prahy a sbor. Program zahrne suity z aktuálního scifi snímků Blade Runner 2049, úspěšného hororu To, životopisného dramatu Skrytá čísla a thrilleru Lék na život. Wallfischovu hudbu doplní ukázky z velkofilmů Počátek, Interstellar Sherlock Holmes: Hra stínů. Soundtrack k těmto filmům je dílem Wallfischova učitele Hanse Zimmera. Na Zlatý globus a Emmy nominovaný skladatel Benjamin Wallfisch napsal hudbu už pro více než 60 titulů. Dosud spolupracoval s řadou legendárních filmových tvůrců, jako jsou Steven Spielberg, Rupert Wyatt, Gore Verbinksi a Lars von Trier. za svoji práci získal řadu ocenění a nominací, včetně Ceny Americké filmové akademie, Ivor Novello Awards, BAFTA a World Soundtrack Awards.

Vstupenky na zahajovací koncert (19.4.2018) s názvem GOOSEBUMPS! jsou už v prodeji zde.

True Stories Gala jako závěrečný koncert

Závěrečný koncert festivalu Film Music Prague 2018 nese název TRUE STORIES GALA. Tento koncert bude 22. dubna v nádherné Dvořákově síni pražského Rudolfina. Uslyšíte hudbu z filmů, které vycházejí nebo jsou založené na skutečných událostech. Program zahrne například Vangelisovu hudbu z filmu Ohnivá kola stejně jako skladby Alexandra Desplata z Královy řeči, od Johna Williamse uslyšíte Schindlerův seznam nebo Chyť mě, když to dokážeš. A mnohem víc! Vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor. Festival brzy ohlásí speciální hosty. Zůstaňte naladěni!

Koncert hudby ‚Two Steps From Hell‘

A je to oficiální! Festival Film Music Prague 2018 uvede koncert hudby Two Steps From Hell. Skladatelé Thomas Bergersen a Nick Phoenix budou hosty festivalu (ne účinkujícími). Proslavili se tvorbou hudby pro teasery a trailery hollywoodských blockbusterů. Výběr z jejich tvorby uslyšíte v podání orchestru, sboru a sólistů 20. dubna 2018 v pražském Foru Karlín. Dirigentské taktovky se ujme dlouholetý spolupracovník Two Steps From Hell Petr Pololáník. A máte se na co těšit!

Oznámeno datum příštího ročníku

Příští edice festivalu Film Music Prague bude v termínu 19. – 22. dubna 2018. Už teď pro vás připravujeme celou řadu koncertů a show. Doprovodný program zahrne spoustu panelových diskuzí a workshopů. Nebudou chybět exkluzivní hosté, top umělci a třešničkou na dortu bude několik světových premiér. Brzy prozradíme víc.

Festival Film Music Prague 2017 slavil úspěch

Děkujeme všem návštěvníkům, umělcům a hostům i partnerům za nezapomenutelný zážitek. Čtyřdenní edice festivalu Film Music Prague je úspěšně za námi. Koncerty a doprovodný program navštívilo více než 5.000 lidí. Uvedli jsme 10 světových premiér a řadu dalších českých premiér. Naživo jsme odehráli přes 240 minut filmové hudby. Děkujeme také za všechny podněty a reakce, z kterých čerpáme inspiraci do budoucna. Brzy na viděnou při dalších akcích festivalu Film Music Prague.

‚440 audio‘ partnerem festivalu

Český výrobce designových gramofonů ‚440 audio‘ se stal partnerem festivalu Film Music Prague 2017. Společnost připraví doprovodný program v podobě exkluzivní poslechové relax zóny v chystaném Festivalovém centru – ČSOB Inspirace (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1). Návštěvníci festivalu budou mít možnost od čtvrtka 20. dubna (18:00) do neděle 23. dubna (19:00) poslouchat filmovou hudbu z vinylů prostřednictvím audio soustavy v nejlepší možné kvalitě. Vstup volný.

Program ‚440 audio relax zóny‘:

čtvrtek 20. 4.
18:00 – 20:00 Interstellar (Hans Zimmer)

pátek 21. 4.
12:00 – Návrat do budoucnosti (Alan Silvestri)
13:00 – Střihoruký Edward (Danny Elfman)
14:00 – Matrix (Don Davis)
15:00 – Úsvit planety opic (Michael Giacchino)
16:00 – Star Trek II: Khanův hněv (James Horner)
17:00 – Gejša (John Williams)
18:00 – Arrival (Jóhann Jóhannsson)

sobota 22. 4.
12:00 – Gremlins (Jerry Goldsmith)
13:00 – Jurský svět (Michael Giacchino)
14:00 – Star Wars IV – VI (John Williams)
15:00 – Vetřelci (James Horner)
16:00 – Sedm let v Tibetu (John Williams)
17:00 – Thunderball (John Barry)
18:00 – Interstellar (Hans Zimmer)

neděle 23.4.
12:00 – Jak vycvičit draka (John Powell)
13:00 – Planeta opic (Jerry Goldsmith)
14:00 – Jupiter vychází (Michael Giacchino)
15:00 – Star Trek: The Motion Picture (Jerry Goldsmith)
16:00 – Pasažéři (Thomas Newman)
17:00 – Forrest Gump (Alan Silvestri)
18:00 – Psycho (Bernard Herrmann)