1
Úno

Koncert

19:00
Rudolfinum, Praha
2
Úno

Concert

20:00
Forum Karlín
3
Úno

Koncert

19:00
Forum Karlín
4
Úno

Koncert

19:00
Palác Žofín
11
Bře

Koncert

19:00
Kongresové centrum Praha
1
Úno

Koncert

19:00
Rudolfinum, Praha
2
Úno

Concert

20:00
Forum Karlín
3
Úno

Koncert

19:00
Forum Karlín
4
Úno

Koncert

19:00
Palác Žofín
11
Bře

Koncert

19:00
Kongresové centrum Praha
1
Úno
1. února 2019, 19:00
Rudolfinum, Praha

Hollywoodský skladatel John Powell, nominovaný na Oscara, uvede v Praze svůj první koncert! Diváky zavede do světa filmu, konkrétně hudbou z animované série JAK VYCVIČIT DRAKA, dále komiksového spektáklu X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR, fantasy SOLO: STAR WARS STORY, dramatu LET ČÍSLO 93 nebo z populárního thrilleru AGENT BEZ MINULOSTI. Čeká vás také koncertní premiéra nejnovějšího animáku FERDINAND nebo akční pecka MR. & MRS. SMITH. John Powell je jedním z nejlepších skladatelů filmové hudby na světě. Za soundtrack k filmu Jak vycvičit draka získal nominaci na Oscara. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Účinkují:
Filharmonici města Prahy & Kühnův smíšený sbor

Diriguje:
Miriam Němcová

Speciální host:
John Powell (skladatel)

Dress-code:
Semi-formal

Délka koncertu:
2,5 hodiny s přestávkou

Program koncertu Stars of Hollywood: John Powell

2
Úno
2. února 2019, 20:00
Forum Karlín

Festival Film Music Prague 2019 uvádí koncert hudby z oblíbeného seriálu stanice Netflix – STRANGER THINGS. Skladatelé a muzikanti Kyle Dixon & Michael Stein (z kapely S U R V I V E) se postaví za synťáky, aby vás provedli svojí tvorbou pro tento seriál. Tohle bude nezapomenutelný večer. Přidejte se! Změna programu vyhrazena.

Vstupenky na koncert ve Foru Karlín jsou pouze na stání!

Účinkující hosté:
Kyle Dixon (skladatel, performer)
Michael Stein (skladatel, performer)

Dress Code:
smart casual

3
Úno
3. února 2019, 19:00
Forum Karlín

Festival Film Music Prague 2019 uvede koncertní poctu slavnému režisérovi jménem Ridley Scott. Čeká vás hudební výprava prakticky všemi jeho výraznými filmy, jako jsou horor VETŘELEC, velkolepá historická dramata GLADIÁTOR, KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ a 1492: DOBYTÍ RÁJE, válečný snímek ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN nebo komorní science fiction snímek MARŤAN či nedoceněné fantasy LEGENDA. Prvním potvrzeným hostem koncertu je častý spolupracovník Ridleyho Scotta – skladatel Harry Gregson-Williams. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Účinkují:
Filmová filharmonie & sbor
Denez Prigent, zpěv

Diriguje:
Chuhei Iwasaki

Speciální hosté:
Harry Gregson-Williams (skladatel)

Dress code:
semi-formal

Délka koncertu:
2,5 hodiny s přestávkou

Program koncertu LEGENDS: RIDLEY SCOTT

4
Úno
4. února 2019, 19:00
Palác Žofín

Mnozí hollywoodští skladatelé nepíšou hudbu jen pro film nebo televizi, ale věnují čas také klasické koncertní hudbě. John Powell, nominovaný na Oscara za film Jak vycvičit draka, uvede v Praze své monumentální oratorium A PRUSSIAN REQUIEM, kterým vzpomeneme na dobu první světové války. Sólových pěveckých partů se ujmou nastupující hvězdy operní scény Petr Nekoranec (tenor) a Boris Prýgl (baryton). V evropské premiéře uslyšíte také klavírní koncert RUIN & MEMORY od oscarového skladatele Howarda Shorea. Jeho hudbu k trilogii Pán prstenů není třeba dlouze představovat. A konečně je nám ctí uvést evropskou premiéru skladby SONG FOR THE WORLD PEACE od legendárního Johna Williamse.

Koncert má charitativní podtext. Z výtěžku podpoříme vzdělávání dětí v rozvojových oblastech a regionech postižených válkou. Proto koncert nese název REMEMBER THEM. Děti jsou budoucnost. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Účinkují:
Praga sinfonietta & sbor
Petr Nekoranec – tenor
Boris Prýgl – baryton

Diriguje:
Christian Schumann

Dress-code:
dark suit

Délka koncertu:
90 minut s přestávkou

Program koncertu REMEMBER THEM

11
Bře
11. března 2019, 19:00
Kongresové centrum Praha

boha.agency cz uvádí MATRIX LIVE – Film in Concert. K 20. výročí od premiéry chystáme projekci tohoto ikonického science fiction filmu ve 4K rozlišení s doprovodem velkého symfonického orchestru a sboru. Diriguje samotný autor hudby, skladatel DON DAVIS. Nenechte si ujít českou premiéru! Matrix Live není pouhou projekcí filmu, je to neskutečný hudební zážitek. Na jednom pódiu vystoupí 90 profesionálních hudebníků v orchestru a 50 zpěváků ve sboru pod taktovkou opravdového mistra ve svém oboru.

Před koncertem (18:30) bude panelová diskuze se skladatelem Donem Davisem. Beseda je součástí vstupenky na koncert.

Diriguje:
Don Davis

Délka koncertu:
2,5 hodiny

Credits:
FILMPHILHARMONIC EDITION
film je výhradním vlastnictvím studia Warner Bros. Pictures
hudba je vlastnictvím skladatele Dona Davise