Americký skladatel Don Davis uvede poprvé v Česku projekt MATRIX LIVE – film in concert. V sobotu 8. září se můžete těšit na projekci tohoto kultovního science fiction filmu s doprovodem Filharmoniků města Prahy a sboru. Don Davis jako autor oceňovaného soundtracku bude dirigovat 120 profesionálních hudebníků na jednom pódiu velkého sálu Kongresového centra Praha. Budete mít unikátní příležitost oslavit 20. výročí premiéry tohoto hollywoodského hitu. „Hudba Dona Davise je důležitou součástí filmu. Jeho práce je doslova revoluční. Slyšet ji naživo v podání velkého orchestru bude nezapomenutelný zážitek,“ říká spoluorganizátor české premiéry Nikola Bojčev. Vstupenky na Matrix Live jsou k dostání zde.

Součástí projektu bude také panelová diskuze se skladatelem Donem Davisem. Fanoušci budou mít příležitost zeptat se na zajímavosti (nejen) ze zákulisí natáčení Matrixu. Don Davis je také autorem hudebního doprovodu k pokračováním Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, dále k filmům Jurský park 3 nebo Past. Jeho hudba zní také v seriálech Star Trek: Nová generace či Strážce moře.

Matrix Live – film in concert je součástí European FilmPhilharmonic Edition. Film je výhradním vlastnictvím studia Warner Bros. Pictures. Hudba je vlastnictvím Dona Davise.