GOOSEBUMPS! The Opening Night

GOOSEBUMPS! The Opening Night je zahajovací koncert 7. ročníku festivalu Film Music Prague. Spolupracovník slavného Hanse Zimmera, skladatel Benjamin Wallfisch uvede koncertní premiéru skladby ze soundtracku hororu TO a životopisného dramatu SKRYTÁ ČÍSLA. Na programu jsou také suity z úspěšných velkofilmů GLADIATOR, POČÁTEK, INTERSTELLAR nebo SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ. A nechybí hudba z první kapitoly seriálu National Geographic - GENIUS. Koncert doplní efektní scénické osvětlení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

19. dubna 2018, 19:00
Forum Karlín, Praha
TWO STEPS FROM HELL ‚live in concert‘ – PŘIDANÝ KONCERT

Festival Film Music Prague 2018 přidává další multimediální show s hudbou slavných skladatelů skupiny s názvem TWO STEPS FROM HELLThomas Bergersen a Nick Phoenix jsou populární díky nadupaným, dynamickým a originálním podkresům teaserů a trailerů k hollywoodským filmům. Zpěvačka Merethe Soltvedt bude sólistkou koncertu. Změna program a účinkujících vyhrazena!

20. dubna 2018, 14:30
Forum Karlín, Praha
CLINT MANSELL ‚symphonic‘

Festival Film Music Prague 2018 přináší světovou premiéru symfonického koncertu skladatele Clinta Mansella. V podání velkého orchestru a sboru zazní například hudba z filmu REQUIEM ZA SEN. Obzvlášť skladba Lux Aeterna se vryla fanouškům pod kůži a byla mnohokrát použita v trailerech na jiné filmy. V programu koncertu nechybí soundtrack slavného snímku FONTÁNA nebo nejnovějšího S LÁSKOU VINCENT. Hudební lahůdkou budou i suity z psychologického dramatu ČERNÁ LABUŤ nebo scifi MOON. A zabrousíme i do historie, konkrétně k potopě světa ve filmu NOE. Koncert doplní atraktivní scénické osvětlení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

21. dubna 2018, 19:00
Forum Karlín, Praha
TRUE STORIES ‚gala‘

Festival Film Music Prague 2018 zakončí galakoncert hudby z filmů, které jsou inspirované skutečnými událostmi. Skladatel ILAN ESHKERI uvede svoji hudbu ze snímku KRÁLOVNA VIKTORIE. Program nabídne ukázky z oscarových soundtracků KRÁLOVA ŘEČ nebo SCHINDLERŮV SEZNAM, jehož hlavní téma zahraje skvělá česká houslistka Olga Šroubková, vítězka soutěže Pražského jara. Nechybí TITANIC Jamese Hornera nebo TEORIE VŠEHO od Jóhanna Jóhannssona. Ve světové premiéře zazní suita ze snímku VALKÝRA. A v neposlední řadě jsou na programu Vangelisova hudba ze snímku OHNIVÉ VOZY (Chariots of Fire) nebo na Oscara nominovaný AMISTAD. Koncert doplní atraktivní scénické osvětlení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

22. dubna 2018, 19:00
Rudolfinum, Praha
MATRIX LIVE – Film in Concert

boha.agency a European FilmPhilharmonic Institute uvádějí MATRIX LIVE - Film in Concert. K 20. výročí od premiéry chystáme projekci tohoto ikonického science fiction filmu s doprovodem velkého symfonického orchestru a sboru. Diriguje samotný autor hudby, skladatel DON DAVIS. Česká premiéra!

8. září 2018, 19:00
Kongresové centrum Praha
Hollywood meets Classics: JOHN POWELL

Hollywoodský skladatel John Powell, nominovaný na Oscara, uvede v Praze svůj první koncert! Diváky zavede nejen do světa filmu, konkrétně hudbou z komiksového spektáklu X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR, dramatu LET ČÍSLO 93, z populárního thrilleru AGENT BEZ MINULOSTI o agentovi jménem Jason Bourne. Čeká vás také koncertní premiéra nejnovějšího animáku FERDINAND nebo akční pecka MR. & MRS. SMITH. John Powell je jedním z nejlepších skladatelů (nejen) filmové hudby na světě. Za soundtrack k filmu JAK VYCVIČIT DRAKA získal nominaci na Oscara. Aktuálně skládá hudbu k filmu SOLO: STAR WARS STORY.

16. června 2018, 19:00
Forum Karlín, Praha
19. dubna 2018
Čtvrtek 19:00
GOOSEBUMPS! The Opening Night
Forum Karlín, Praha
20. dubna 2018
Pátek 14:30
TWO STEPS FROM HELL ‚live in concert‘ – PŘIDANÝ KONCERT
Forum Karlín, Praha
21. dubna 2018
Sobota 19:00
CLINT MANSELL ‚symphonic‘
Forum Karlín, Praha
22. dubna 2018
Neděle 19:00
TRUE STORIES ‚gala‘
Rudolfinum, Praha
8. září 2018
Sobota 19:00
MATRIX LIVE – Film in Concert
Kongresové centrum Praha
16. června 2018
Sobota 19:00
Hollywood meets Classics: JOHN POWELL
Forum Karlín, Praha