STARS OF HOLLYWOOD: JOHN POWELL

Hollywoodský skladatel John Powell, nominovaný na Oscara, uvede v Praze svůj první koncert! Diváky zavede do světa filmu, konkrétně hudbou z animované série JAK VYCVIČIT DRAKA, dále komiksového spektáklu X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR, fantasy SOLO: STAR WARS STORY, dramatu LET ČÍSLO 93 nebo z populárního thrilleru AGENT BEZ MINULOSTI. Čeká vás také koncertní premiéra nejnovějšího animáku FERDINAND nebo akční pecka MR. & MRS. SMITH. John Powell je jedním z nejlepších skladatelů filmové hudby na světě. Za soundtrack k filmu Jak vycvičit draka získal nominaci na Oscara. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

1. února 2019, 19:00
Rudolfinum, Praha
KYLE DIXON & MICHAEL STEIN perform STRANGER THINGS

Festival Film Music Prague 2019 uvádí koncert hudby z oblíbeného seriálu stanice Netflix - STRANGER THINGS. Skladatelé a muzikanti Kyle Dixon & Michael Stein (z kapely S U R V I V E) se postaví za synťáky, aby vás provedli svojí tvorbou pro tento seriál. Tohle bude nezapomenutelný večer. Přidejte se! Změna programu vyhrazena.

2. února 2019, 20:00
Forum Karlín
LEGENDS: RIDLEY SCOTT

Festival Film Music Prague 2019 uvede koncertní poctu slavnému režisérovi jménem Ridley Scott. Čeká vás hudební výprava prakticky všemi jeho výraznými filmy, jako jsou horor VETŘELEC, velkolepá historická dramata GLADIÁTOR, KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ a 1492: DOBYTÍ RÁJE, válečný snímek ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN nebo komorní science fiction snímek MARŤAN či nedoceněné fantasy LEGENDA. Prvním potvrzeným hostem koncertu je častý spolupracovník Ridleyho Scotta - skladatel Harry Gregson-Williams. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

3. února 2019, 19:00
Forum Karlín
REMEMBER THEM (charitativní gala)

Mnozí hollywoodští skladatelé nepíšou hudbu jen pro film nebo televizi, ale věnují čas také klasické koncertní hudbě. John Powell, nominovaný na Oscara za film Jak vycvičit draka, uvede v Praze své monumentální oratorium A PRUSSIAN REQUIEM, kterým vzpomeneme na dobu první světové války. Sólových pěveckých partů se ujmou nastupující hvězdy operní scény Petr Nekoranec (tenor) a Boris Prýgl (baryton). V evropské premiéře uslyšíte také klavírní koncert RUIN & MEMORY od oscarového skladatele Howarda Shorea. Jeho hudbu k trilogii Pán prstenů není třeba dlouze představovat. A konečně je nám ctí uvést evropskou premiéru skladby SONG FOR THE WORLD PEACE od legendárního Johna Williamse.

4. února 2019, 19:00
Palác Žofín
MATRIX LIVE – Film in Concert

boha.agency cz uvádí MATRIX LIVE - Film in Concert. K 20. výročí od premiéry chystáme projekci tohoto ikonického science fiction filmu ve 4K rozlišení s doprovodem velkého symfonického orchestru a sboru. Diriguje samotný autor hudby, skladatel DON DAVIS. Nenechte si ujít českou premiéru! Matrix Live není pouhou projekcí filmu, je to neskutečný hudební zážitek. Na jednom pódiu vystoupí 90 profesionálních hudebníků v orchestru a 50 zpěváků ve sboru pod taktovkou opravdového mistra ve svém oboru.

11. března 2019, 19:00
Kongresové centrum Praha
1. února 2019
Pátek 19:00
STARS OF HOLLYWOOD: JOHN POWELL
Rudolfinum, Praha
2. února 2019
Sobota 20:00
KYLE DIXON & MICHAEL STEIN perform STRANGER THINGS
Forum Karlín
3. února 2019
Neděle 19:00
LEGENDS: RIDLEY SCOTT
Forum Karlín
4. února 2019
Pondělí 19:00
REMEMBER THEM (charitativní gala)
Palác Žofín
11. března 2019
Pondělí 19:00
MATRIX LIVE – Film in Concert
Kongresové centrum Praha